Cotaţii

Cursul BNR
13 Nov. 2019leivar.var. %
1 Euro4.76350.00160.03 %
1 Dolar SUA4.32510.00490.11 %
1 Franc elveţian4.36820.02720.63 %
1 Liră sterlină5.55960.01480.27 %
1 Gram de aur203.58241.5420.76 %
Indici bursieri BVB
13 Nov. 2019valoarevar.var. %
BET9729.4436,630.38 %
BET-BK1812.813,40.19 %
BET-FI42950.48165,660.39 %
BET-NG788.642,210.28 %
BET-XT880.023,120.36 %
ROTX0 %
FOREX
14 Nov., 06:09askminmax
EURUSD1.100501.099481.10197
GBPUSD1.284281.282101.28576
USDCHF0.989550.988270.99190
USDJPY108.670108.648109.143
EURRON4.77414.75204.7741
USDRON4.34134.31334.3413
Indici bursieri internaţionali
14 Nov., 06:09askminmax
DJI30277242752227803
SP5003090.33075.33099.2
NQ1008251.08219.38284.6
DAX13215.313132.413270.7
FTSE1007332.47279.57343.0
CAC405911.75872.65915.8
ITA40235552338523685
ES35919791299289
AU200672766826750
JP225230912308823370
Metale
14 Nov., 06:09askminmax
GOLD1465.161457.741466.92
SILVER17.0216.8117.02
PLATINUM926.05916.05926.05
PALLADIUM1682.701664.201695.35
COPPER264.13263.13264.93
Petrol şi derivate
14 Nov., 06:09askminmax
OIL WTI57.4256.1857.68
OIL BRENT62.6361.2062.85
NATGAS2.6822.5602.682
GASOLINE160.64160.04160.64
HEATINGOIL190.56190.06190.56




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2019.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.