Cotaţii

Cursul BNR
27 Mar. 2020leivar.var. %
1 Euro4.8332-0.0013-0.03 %
1 Dolar SUA4.3890-0.0253-0.57 %
1 Franc elveţian4.56160.01620.36 %
1 Liră sterlină5.37590.10271.95 %
1 Gram de aur228.9056-0.3826-0.17 %
Indici bursieri BVB
27 Mar. 2020valoarevar.var. %
BET7528.93-93,82-1.23 %
BET-BK1435.91-17,04-1.17 %
BET-FI38726.84-379,26-0.97 %
BET-NG574.92-2,97-0.51 %
BET-XT692.58-7,67-1.1 %
ROTX0 %
FOREX
27 Mar., 23:58askminmax
EURUSD1.113771.095311.11469
GBPUSD1.246231.213021.24851
USDCHF0.952170.949990.96540
USDJPY107.949107.755109.468
EURRON4.83684.82154.8482
USDRON4.368824.358954.41354
Indici bursieri internaţionali
27 Mar., 23:58askminmax
DJI3021566.3021458.0522664.00
SP5002532.732517.082643.83
NQ1007578.637568.637909.88
DAX9538.759531.0010110.54
FTSE1005446.155403.355826.86
CAC404328.904284.354510.10
ITA40
ES35
AU200
JP22518765.2918719.6619396.70
Metale
27 Mar., 23:58askminmax
GOLD1629.5801607.9201634.160
SILVER14.48414.16214.620
PLATINUM744.98730.00756.23
PALLADIUM2265.192236.332386.88
COPPER
Petrol şi derivate
27 Mar., 23:58askminmax
OIL WTI21.5720.5823.06
OIL BRENT25.1724.1727.00
NATGAS1.7041.6731.727
GASOLINE
HEATINGOIL




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2020.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.