Cotaţii

Cursul BNR
20 Feb. 2018leivar.var. %
1 Euro4.66230.00140.03 %
1 Dolar SUA3.77800.0250.67 %
1 Franc elveţian4.0408-0.0063-0.16 %
1 Liră sterlină5.28610.02310.44 %
1 Gram de aur162.4854-0.1985-0.12 %
Indici bursieri BVB
20 Feb. 2018valoarevar.var. %
BET8307.04-7,99-0.1 %
BET-BK1743.11-0,93-0.05 %
BET-FI41896.2150,60.12 %
BET-NG704.5-2,16-0.31 %
BET-XT786.22-0,23-0.03 %
ROTX17085.36-17,82-0.1 %
FOREX
21 Feb., 03:34askminmax
EURUSD1.233921.231931.23975
GBPUSD1.400031.393041.40235
USDCHF0.936500.929580.93694
USDJPY107.543106.655107.584
EURRON4.66654.65554.6665
USDRON3.78193.75903.7819
Indici bursieri internaţionali
21 Feb., 03:34askminmax
DJI30249782486425207
SP5002718.92705.72737.4
NQ1006802.16722.76842.9
DAX12427.012327.312498.8
FTSE1007189.37164.87221.3
CAC405261.55244.35289.3
ITA40226682245822693
ES35988297829883
AU200590658635906
JP225219882178322033
Metale
21 Feb., 03:34askminmax
GOLD1329.311327.931343.55
SILVER16.4916.4116.66
PLATINUM1007.35996.351008.10
PALLADIUM1030.431018.681035.05
COPPER318.98317.88320.43
Petrol şi derivate
21 Feb., 03:34askminmax
OIL WTI61.4061.2062.41
OIL BRENT64.6964.5165.79
NATGAS2.6762.6342.676
GASOLINE193.02192.14195.63
HEATINGOIL192.13191.20193.88
Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2018.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.