Cotaţii

Cursul BNR
17 Jul. 2019leivar.var. %
1 Euro4.73450.00050.01 %
1 Dolar SUA4.22010.00720.17 %
1 Franc elveţian4.2663-0.0138-0.32 %
1 Liră sterlină5.2361-0.0087-0.17 %
1 Gram de aur190.0986-1.6358-0.85 %
Indici bursieri BVB
17 Jul. 2019valoarevar.var. %
BET9091.28-35,22-0.39 %
BET-BK1711.83-4,83-0.28 %
BET-FI39803.21-164,02-0.41 %
BET-NG738.3-0,61-0.08 %
BET-XT822.6-3,07-0.37 %
ROTX18953.37-76,79-0.4 %
FOREX
17 Jul., 17:59askminmax
EURUSD1.122631.119921.12263
GBPUSD1.243041.238151.24329
USDCHF0.988060.986980.99067
USDJPY108.112108.111108.367
EURRON4.73524.71994.7352
USDRON4.21914.20594.2210
Indici bursieri internaţionali
17 Jul., 17:59askminmax
DJI30272672727927388
SP5002996.42999.93018.7
NQ1007933.27923.47983.6
DAX12330.612334.812453.6
FTSE1007466.07470.57524.8
CAC405574.15577.85625.6
ITA40219982208322200
ES35928992919391
AU200660665586623
JP225214232133821449
Metale
17 Jul., 17:59askminmax
GOLD1418.461418.461418.46
SILVER15.8715.5015.87
PLATINUM854.90833.20854.90
PALLADIUM1543.351499.901544.65
COPPER269.68268.08273.38
Petrol şi derivate
17 Jul., 17:59askminmax
OIL WTI57.4957.0759.97
OIL BRENT64.4963.8267.07
NATGAS2.3342.2872.334
GASOLINE189.64187.52194.57
HEATINGOIL191.53188.97197.12




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2019.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.