Cotaţii

Cursul BNR
23 Sep. 2020leivar.var. %
1 Euro4.86410.00510.1 %
1 Dolar SUA4.15290.01250.3 %
1 Franc elveţian4.5153-0.003-0.07 %
1 Liră sterlină5.2908-0.0002-0 %
1 Gram de aur252.2762-1.0587-0.42 %
Indici bursieri BVB
24 Sep. 2020valoarevar.var. %
BET9083.83-26,63-0.29 %
BET-BK1712.31-10,87-0.63 %
BET-FI42592.79-113,84-0.27 %
BET-NG659.45-3,72-0.56 %
BET-XT816.46-3,15-0.38 %
ROTX0 %
FOREX
24 Sep., 12:19askminmax
EURUSD1.165391.164401.16796
GBPUSD1.271421.269021.27388
USDCHF0.925710.921530.92571
USDJPY105.371105.202105.474
EURRON4.87304.86604.8873
USDRON4.183154.165764.18315
Indici bursieri internaţionali
24 Sep., 12:19askminmax
DJI3026732.0026640.2726893.05
SP5003232.543221.363250.34
NQ10010791.8610733.3910864.23
DAX12560.8312455.3412626.04
FTSE1005852.355819.875877.37
CAC404765.114733.804793.52
ITA40
ES35
AU200
JP22523114.1023030.4123229.79
Metale
24 Sep., 12:19askminmax
GOLD1856.2101848.9501868.910
SILVER22.12521.65622.921
PLATINUM841.18832.02849.44
PALLADIUM2225.862187.402237.05
COPPER
Petrol şi derivate
24 Sep., 12:19askminmax
OIL WTI28.1227.6928.22
OIL BRENT41.3741.1741.61
NATGAS2.9192.8542.935
GASOLINE
HEATINGOIL




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2020.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.