Cotaţii

Cursul BNR
20 May. 2019leivar.var. %
1 Euro4.7607-0.0014-0.03 %
1 Dolar SUA4.2653-0.0005-0.01 %
1 Franc elveţian4.22670.0070.17 %
1 Liră sterlină5.4399-0.0037-0.07 %
1 Gram de aur174.7624-1.5266-0.87 %
Indici bursieri BVB
21 May. 2019valoarevar.var. %
BET8205.670,590.01 %
BET-BK1559.261,750.11 %
BET-FI35668.92-173,97-0.49 %
BET-NG715.99-0,08-0.01 %
BET-XT743.19-0,32-0.04 %
ROTX17095.45-5,54-0.03 %
FOREX
21 May., 12:04askminmax
EURUSD1.115081.114141.11743
GBPUSD1.269411.268421.27546
USDCHF1.009981.007861.01187
USDJPY110.084109.799110.254
EURRON4.75924.75124.7592
USDRON4.27684.26884.2768
Indici bursieri internaţionali
21 May., 12:04askminmax
DJI30257392555525812
SP5002850.22832.42864.8
NQ1007418.27361.07510.4
DAX12094.311987.812182.6
FTSE1007331.07251.87340.0
CAC405317.85270.15351.1
ITA40205952046820793
ES35917291309250
AU200648864266507
JP225212342103921299
Metale
21 May., 12:04askminmax
GOLD1275.921273.481278.79
SILVER14.4514.3714.46
PLATINUM817.80806.40817.80
PALLADIUM1322.951305.451330.25
COPPER272.68271.03274.08
Petrol şi derivate
21 May., 12:04askminmax
OIL WTI63.2962.6063.64
OIL BRENT71.8571.5972.83
NATGAS2.6812.6612.722
GASOLINE199.29197.74201.95
HEATINGOIL207.48206.84210.44




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2019.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.