Cotaţii

Cursul BNR
27 Jan. 2020leivar.var. %
1 Euro4.77980.00080.02 %
1 Dolar SUA4.33480.02470.57 %
1 Franc elveţian4.47070.0220.49 %
1 Liră sterlină5.67470.01610.28 %
1 Gram de aur220.93425.54912.58 %
Indici bursieri BVB
27 Jan. 2020valoarevar.var. %
BET10105.37-114,38-1.12 %
BET-BK1953.34-18,45-0.94 %
BET-FI51532.75-479,05-0.92 %
BET-NG772.63-11,3-1.44 %
BET-XT934.61-11,04-1.17 %
ROTX0 %
FOREX
27 Jan., 22:05askminmax
EURUSD1.101551.100951.10374
GBPUSD1.305061.303981.31047
USDCHF0.970430.968070.97180
USDJPY108.987108.729109.134
EURRON4.78004.77864.7805
USDRON4.339574.327534.33957
Indici bursieri internaţionali
27 Jan., 22:05askminmax
DJI3028596.5728456.6628777.19
SP5003251.253234.423270.54
NQ1008977.908917.639058.67
DAX13232.2813193.0813435.36
FTSE1007421.647391.187529.61
CAC405870.005850.285942.98
ITA40
ES35
AU200
JP22523158.1623076.9223462.15
Metale
27 Jan., 22:05askminmax
GOLD1579.5301575.8201588.420
SILVER18.08218.03918.351
PLATINUM988.80983.901009.10
PALLADIUM2290.712261.112408.96
COPPER
Petrol şi derivate
27 Jan., 22:05askminmax
OIL WTI53.0752.1053.64
OIL BRENT59.4758.6360.61
NATGAS1.9061.8841.952
GASOLINE
HEATINGOIL




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2020.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.