Cotaţii

Cursul BNR
20 Apr. 2018leivar.var. %
1 Euro4.66060.00270.06 %
1 Dolar SUA3.78860.0230.61 %
1 Franc elveţian3.89020.00230.06 %
1 Liră sterlină5.3294-0.0174-0.33 %
1 Gram de aur163.2421-0.023-0.01 %
Indici bursieri BVB
20 Apr. 2018valoarevar.var. %
BET8920.49-31,98-0.36 %
BET-BK1773.34-3,59-0.2 %
BET-FI40107.2798,840.25 %
BET-NG743.35-2,54-0.34 %
BET-XT827.34-1,34-0.16 %
ROTX18395.81-62,63-0.34 %
FOREX
20 Apr., 23:04askminmax
EURUSD1.228231.224931.23524
GBPUSD1.401281.400631.40913
USDCHF0.975580.970650.97587
USDJPY107.657107.341107.846
EURRON4.66894.64764.6689
USDRON3.80303.76193.8030
Indici bursieri internaţionali
20 Apr., 23:04askminmax
DJI30244322433624663
SP5002670.42659.72697.9
NQ1006672.76646.16789.4
DAX12536.612498.812595.8
FTSE1007312.87284.57319.5
CAC405349.35321.35367.8
ITA40233932322323478
ES35982797929897
AU200584158225866
JP225221482207322243
Metale
20 Apr., 23:04askminmax
GOLD1335.901334.811346.27
SILVER17.1717.0317.25
PLATINUM935.00924.60935.00
PALLADIUM1024.431002.881030.10
COPPER313.53310.38314.43
Petrol şi derivate
20 Apr., 23:04askminmax
OIL WTI68.1867.4668.63
OIL BRENT73.1372.1873.46
NATGAS2.7772.6632.777
GASOLINE209.58206.25209.89
HEATINGOIL211.23207.71211.59
Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2018.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.