Cotaţii

Cursul BNR
07 May. 2021leivar.var. %
1 Euro4.9262-0.0004-0.01 %
1 Dolar SUA4.0800-0.0081-0.2 %
1 Franc elveţian4.4941-0.002-0.04 %
1 Liră sterlină5.6770-0.0145-0.25 %
1 Gram de aur238.77203.06141.3 %
Indici bursieri BVB
07 May. 2021valoarevar.var. %
BET11591.4886,40.75 %
BET-BK2229.0316,730.76 %
BET-FI49300.53402,980.82 %
BET-NG830.377,50.91 %
BET-XT1025.48,110.8 %
ROTX0 %
FOREX
10 May., 09:35askminmax
EURUSD1.215881.215061.21765
GBPUSD1.405481.399111.40548
USDCHF0.901480.899850.90173
USDJPY108.807108.463108.910
EURRON4.92654.92554.9265
USDRON4.054394.041414.05439
Indici bursieri internaţionali
10 May., 09:35askminmax
DJI3034869.9234781.3734905.40
SP5004238.984231.084244.45
NQ10013725.1313712.6213758.49
DAX15439.8015395.9115466.31
FTSE1007158.307137.057166.07
CAC406393.576393.576393.57
ITA40
ES35
AU200
JP22529540.2929344.7429686.60
Metale
10 May., 09:35askminmax
GOLD1837.8001837.8001837.800
SILVER27.85127.44527.851
PLATINUM1266.691249.831266.69
PALLADIUM2943.802916.572943.80
COPPER
Petrol şi derivate
10 May., 09:35askminmax
OIL WTI65.2565.0065.71
OIL BRENT69.0268.7469.50
NATGAS3.0002.9743.000
GASOLINE
HEATINGOIL




Home
m.bursa.ro
Accesează
versiunea desktop

Copyright MetaRing © 2003-2021.
Toate drepturile rezervate.

Legea copyright-ului şi tratatele internaţionale protejează acest site. Nimic din acest site ori din site-urile afiliate nu poate fi reprodus sub nici o formă şi în nici un fel fără permisiunea în prealabil scrisă de la Grupul de Presă BURSA.